Kullanılan fraksiyonel lazer 2940 nm dalga boyunda Er: YAG lazerdir. Bu lazer ışığı, ciltteki su tarafından emilir ve çok hızlı bir şekilde ciltteki suyu ve dolayısıyla dokuyu buharlaştırarak etki sağlar. Bu etki sayesinde ciltteki problemli dokuya ( benler, kırışıklıklar, çatlaklar, sivilce izleri, yara izleri gibi) etki eder.

Lazerin fraksiyonel başlığı sayesinde tedavi sırasında ciltte pek çok sağlam cilt adacığı kalır. Bu sayede kişi 2 gün içinde iş ve sosyal hayatına geri döner. İşlem sonrasında ciltte oluşan çok küçük noktacıklar şeklindeki kabuklanmalar, evde geçen 2 günden sonra soyulmaya başlar; 4.günden itibaren ise alttan çıkan taze yenilenmiş, parlak cilt kendini gösterir.

KULLANILDIĞI YERLER

  • Sivilce İzleri
  • Kırışıklıklar
  • Cilt Çatlakları
  • Yaşlılık Lekeleri ve Benleri
  • İyi Huylu Et Benleri
  • Ameliyat İzleri, Yara ve Jilet İzleri
  • Cilt Sarkmaları
  • Cilt Yenileme
  • Gözenekli Cilt

Çalışılan alanın genişliğine göre uygulama süresi 3 dakika ile 30 dakika arasında değişir. Hem kadınlarda, hem erkeklerde, genç ve ileri yaşlarda geniş bir hasta grubunda kullanılabilmektedir.

NASIL UYGULANIR?

Tamamen anestezisiz uygulanabilen işlem, uygulama öncesinde cilde hafif uyuşturucu kremler sürülerek de uygulanabilir. Problemli bölge yaklaşık 1,5 santimetrekarelik alanlar şeklinde lazer ışığıyla taranır. Uygulama sırasında hafif bir yanma hissedilir. İşlem sonunda cilde bazı kremler ve koruyucular sürülür. Seanstan sora ise birkaç saat süren hassasiyet ve yanma hissi meydana gelir. 24-48 saat kadar kızarıklık sürebilir, daha sonra yerini ince bir kabuklanma ve soyulmaya bırakır. Ortalama 4üncü günde soyulma tamamlanır. Makyaj ile kapatılarak iş ve sosyal hayata devam edilebilir. İşlem sonrasında mutlaka güneşten koruyucu kremler uzun süre kullanılmalıdır.

HANGİ SIKLIKTA VE KAÇ SEANS UYGULANIR?

Seans araları ortalama 3–4 hafta kadardır. Fakat gerektiğinde daha uzun aralarla yapılmasında bir sakınca yoktur. Seans sayısı ciltteki problemin yoğunluğuna göre hastadan hastaya değişiklik gösterir. 1–5 seans olabilir.

FRAKSİYONEL LAZERLE SİVİLCE İZLERİNİN TEDAVİSİ

Bu hastalar öncelikle bir dermatoloji uzmanı doktor tarafından değerlendirilmeli ve varsa aktif aknenin ilaçla tedavisi yapılmalıdır. Tedavisi tamamlanmış veya daha eskiden sivilce problemi yaşayıp izleri kalmış kişilerde bazen cildin üzerinde küçüklü büyüklü çukurcuklar olabilir. Bu görüntü de hastayı kozmetik olarak rahatsız eder. Bu izlerin en aza indirilmesinde ise son yıllarda fraksiyonel lazerler kullanılmaktadır.

Ortalama 3–5 seans süren tedavi  hem kadında hem erkekte uygulanabilir. Seans araları 3–4 hafta arasında süren işlem yeni ve eski sivilce izlerinde de kullanılabilir.

FRAKSİYONEL LAZERLE ÇATLAK TEDAVİSİ

Çatlak olan deride hem yüzeyel bir soyulma sağlar hem de derinin derin tabakalarına doğru açtığı yüzlerce ince oluk sayesinde derinin kendi kendini onarma mekanizmasını çalıştırır. Tabi bu sayede çatlakların azalmasında, görünümünün düzelmesinde, lezyonların daralmasında ve kozmetik olarak kabul edilebilir bir düzeye gelmesinde son yıllarda sıkça ve başarıyla kullanılan bir yöntemdir.

Fraksiyonel lazerle dikkat edilen en önemli husus her hastanın cilt yapısının, şikayetlerinin düzeyinin, çatlak oluşum sebebi ve derinliğinin farklı olduğudur. Buna bağlı olarak her hastanın seans sayısı, seans aralıkları ve tedaviden alacağı cevap değişiklik gösterir.

İşlem öncesinde cildin önce uzman bir dermatolog tarafından değerlendirilmesi ve hastanın kişiye özel olarak bilgilendirilmesi çok önemlidir. Hekiminizden detaylı bilgi almak tedavi sonundaki memnuniyetinizi arttıracaktır.

FRAKSİYONEL LAZERLE KIRIŞIKLIK TEDAVİSİ

Derinin üst tabakasında kontrollü bir şekilde çok küçük mikro kanallar açılır ve yaşlanmış, hasarlanmış derinin atılması, yerini yenilenmiş bir cilt tabakasına bırakması Fraksiyonel lazerlerle sağlanır. Bununla birlikte derinin daha alt tabakaları uyarılarak cildin kendi kendini onarma ve yenileme süreci başlatılmış olur.
Fraksiyonel lazerle yüzdeki, boyundaki ve dekoltedeki tüm kırışıklıklar tedavi edilebilir. Özellikle botox, dolgu ve yüz germe yöntemlerinin işe yaramadığı durumlarda dudak çevresi, yanaklar, boyun ve dekolte kırışıklıklarında, fraksiyonel lazerler en iyi seçeneklerden biri olarak son yıllarda yerini almıştır.

FRAKSİYONEL LAZERLE GÖZENEKLİ CİLTLERİN DÜZELTİLMESİ

Fraksiyonel lazerler aynı zamanda sivilce izi kalmamış fakat çok gözenekli ve yağlı ciltlerde de gözenekleri sıkıştırmak, cildin genel görünümünü düzeltmek amacıyla başarıyla kullanılmaktadır. Bundan öncesinde cildin mutlaka dermatoloji uzmanı doktor tarafından değerlendirilmesi gerekir.

Fiyat Alın