Ultra-Skin

UTRA SKİN GENÇLİK TEDAVİSİ

Ultra Skin yani odaklanmış (fokuslu) ultrason uygulaması ile ameliyatsız yüz germe işleminde ses dalgaları kullanılarak tek seansta cildin alt katmanlarındaki kolajen üretimi harekete geçirilir. Ciltte sıkılaşma ve lifting etkisi sağlanan Ultra Skin cihazı ile yapılan tedavide, ısı enerjisi oluşturan ses dalgaları istenen doku derinliğine odaklanmaktadır. Böylece cildin üst tabakasına zarar vermeden deri altındaki bağ dokusunda kolajen üretimini artıran küçük ısı hasarları oluşturmaktadır.

Ultraskin ile Cilt Gençleştirme Nasıl Uygulanır?

Ultra Skin ile yüz ve boyun germe işlemi sırasında, hedeflenen uygulama bölgelerinde, cildin 3 mm ve 4,5 mm altına odaklanmış ultrason dalgaları ulaşır. Kolajen üretimini arttıran ısı hasarları oluşur. Isınma kolajenin kısalıp kalınlaşmasına ve bu sayede ciltte sıkılaşmaya, yüzde gerilmeye neden olur. Zaman içerisinde cerrahi uygulama olmaksızın “yüz germe” etkisi elde edilir. Bu işlem sırasında cilt yüzeyi uygulamadan etkilenmez.

Ultra Skin ile Hangi Yaşlanma Belirtileri Tedavi Edilebilir?

  • Boyun ve göz çevresinde gevşek ve sarkmış deri
  • Ağız köşelerinin aşağı dönmesi
  • Çene çizgisi kaybı
  • Orta yüz ve yanak bölgesinde düzleşme
  • Ağız çevresi çizgileri (nazolabial çizgi)
  • Çene bölgesinde gevşeklik ve sarkma

Ultra Skin ile Cilt Gençleştirme ve Germe Hangi Bölgelere Uygulanır?

Yüz cildi ve yüz ovalini belirginleştiren çene çizgisinde bozulma ve sarkmaları olan hastalarda yanaklara, kaş kaldırmak amacıyla kaş-alın bölgesine, gıdı bölgesindeki sarkmayı düzeltmek amacıyla boyuna,  göz dış ve alt kısmındaki kırışıklıkları azaltmak amacı ile göz çevresine, dekolte bölgesindeki kırışıklıkları düzeltmek amacıyla dekolteye uygulanmaktadır.

Ultra Skin ile Uygulama Ne Kadar Zaman Alır?

Ultrason ile cilt germe süresi uygulama yapılan bölgeye göre 30-75 dakika arasında değişiklik göstermektedir. Tüm yüz ve boyuna yapılan uygulama ortalama 1 saat kadar sürmektedir. Ultrason ile cilt germe tek seanslık bir uygulama olup en erken 9 ay en geç 1 yıl içerisinde tekrarlanabilmektedir.

Ultra Skin Uygulaması Ağrılı Mıdır?

“İğne batması” ; “elektriklenme” ya da hafif hassasiyet uygulama sırasında hastaların hissettikleri acıyı genellikle tanımlamalarıdır. Ağrısız, kişinin sosyal yaşamını etkilemeyen bir tedavi yöntemi olan uygulama özel odaklı ultrason tekniği ile anesteziye ihtiyaç olmadan yapılabilmektedir.

Uygulama Sonrasında Günlük Yaşantıya Hemen Dönülebilir Mi?

Uygulamanın hemen ardından kişi günlük aktivitelerine dönebilir. Cilt gençleştirme sonrasında ciltte yanık, leke gibi ciddi bir yan etki oluşmaz. Bazı hastalarda hafif kızarıklıklar ve ödem gözlenebilir ancak bu  birkaç saat sonra normale dönecektir.

Ultra Skin ile Cilt Gençleştirme Güvenli Bir Yöntem Midir?

Ultrason enerjisi tıpta 50 yılı aşkın süredir güvenle kullanılmaktadır.

Ultra Skin ile Cilt Gençleştirmenin Sonuçlarını Ne Zaman Ortaya Çıkmaktadır?

Uygulamanın hemen sonrasında hissedilmeye başlayan etki her geçen gün daha da belirginleşir, 3. ayın sonunda maksimum etki ortaya çıkar. Ultrason ile cilt germe ciltte kolajen üretimini uyardığı için sonuçlar uzun süre kalıcılık taşımaktadır.

Fiyat Alın