Nd-yag özellikleri :

FDA onaylı Nd Yag lazer, 1069 nm dalga boyundaki lazer ışığını derinin alt katmanlarına kadar ulaştırır. Koyu ten rengindeki kişilerde dahi güvenle kullanılabilen Nd-Yag 4 mm ye kadar varislerin tedavisinde de FDA onayına sahiptir. Bronz tende ve Yaz aylarında rahatlıkla epilasyonda kullanılan Nd-yag lazerin önemli bir özelliği ise kıl dönmesinde de ilk seanstan itibaren iyileşme göstermesidir. Nd-yag lazer aynı zamanda uygulama esnasında cilt yenileme özelliğinin devreye girmesi sağlayarak hastanın memnuniyetini arttırmaktadır. En sorunlu bölgeler olarak bilinen yüz bölgesi ve sırtta en başarılı lazerler oldukları da literatürde de belirtilmektedir.

ND YAG Lazer Epilasyon Cihazının Özellikleri Nelerdir?

Nd-Yag Lazer diğer cihaz çeşitlerine göre dalga boyu en derine inen cihazlardır. Öyle ki zencilerde dahi gönül rahatlığı ile kullanılabilmektedir.  Dalga boyunun derinliği; ışının kılın tamamen köküne inişini sağlamaktadır ki bu da işlem esnasında ağrı-acı duygusunu tetikleyebilir. Epilasyon cihazlarının çoğuyla; damar ve kılcal damar tedavisi de gerçekleştirilmektedir. Özellikle ND YAG cihazlar alanında en başarılı epilasyon cihazlarıdır. Ayrıca bu lazer epilasyon cihazının en güzel yanı ise; her cilt ve her kıl tipine uygulanabilir olmasıdır. Deriye ışını gönderirken epidermis tabakasına zarar vermez ve yaz aylarında da kullanılabilir.

ND YAG özellikleri Lazer Epilasyon Cihazı Diğer Cihazlardan Daha Mı Etkili?

Bugüne kadar kullanılan tüm lazerlerde açık tene uyum sağlama ve etki etme özelliği bakımından diğer cihazlardan ayrılan Nd-Yag koyu tene sahip olan 4.derece, 5.derece, 6.derece cilt tipi olarak adlandırılan tüm ten grubuna hitap eder. Bu cihaz kılın kökünde bulunan renk pigmentine değil, kökün kendisine ışını iletmekte ve en ince tüy yapılarında dahi kalıcı çözüm olmaktadır.

ND YAG Lazer Epilasyon Cihazının Yan Etkileri Ve Reaksiyonları Nelerdir?

Nd Yag lazer cihazının ciddiyetini koruyacak ve daimi olabilecek herhangi bir yan etkisi yoktur. Yalnız seans devam ederken lazer ışını ile taranmaya maruz kalan kıl köklerinde kızarmalar ve kabarmalar olur. Bu kişinin cilt hassasiyetinden kaynaklanabileceği gibi, ayriyeten kıl köklerinize lazerin olumlu etki ettiğini ve kıl aktif köklerinin pasif hale getirildiğini de göstermektedir. Cihaz işlem esnasında ağrı kapasitenizle doğru orantılı olarak hafifçe bir yanma duygusu veya acı duygusu olacaktır. Vücut bölgesine göre değişkenlik gösterecektir.

UYARI !
Lazer epilasyon uygulamaları tıbbi gerçeklere uygun olarak yapılmalıdır. Ticari çıkarlar düşünülmeden gerçekçi bilgiler verilmeli sözde garantiler ve vaatlerle ( kesin sonuç, bitme garantisi, bitene kadar şeklinde bilgilerle ) kişiler yanıltılmamalıdır.

Bilinçsiz, Sağlık Bakanlığı onayı olmayan muhtelif yerlerde yapılan lazer epilasyon uygulamaları sonucu; kılları sadece incelip azalmayanlar hatta artanlar olduğu gibi, lazer epilasyon sonrası kalıcı yanık izleri ile yaşanlar maalesef giderek artmaktadır.

Sağlık Bakanlığı tarafınca ruhsatlı olmayan, bir doktoru bünyesinde bulundurmayan, bir sorununuz olduğunda muhatap bulamayacağınız yerlerden hizmet alarak sağlığınızı riske atmayınız, lazer epilasyon hizmetini ciddi sağlık kuruluşlarında alınız.

Yasal Uyarı Bu sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek için hazırlanmıştır. Bu bilgiler hiç bir zaman hastalık ve diğer sorunlara yönelik teşhis ve tedavi amaçlı olarak kullanılmamalıdır. İş bu web sitesi bilgi amaçlı yapılmıştır. Hukuki Uyarı